آموزش زبان با فیلم

آموزش زبان انگلیسی با فیلم یکی از بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی  است. برای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم شما نیاز دارید تا حداقل در سطح متوسط قرار داشته باشید. سطح متوسط یعنی با تلفظ عبارات در انگلیسی آشنا باشید. علاوه بر این تا حدودی گرامر و ساختار جمله را بشناسید.

در صورتی که سطح زبان انگلیسی شما بالا نبوده و بخواهید یادگیری زبان انگلیسی را با فیلم شروع کنید این پروسه بسیار زمان بر می شود. در نتیجه توصیه میکنیم که حتما با استفاده از آموزش های سایت فراگیری سطح خود را افزایش دهید. بعد از یادگیری ملزومات تلفظ، گرامر و لغات شما آماده یادگیری زبان انگلیسی با فیلم هستید. برای شروع حتما مقاله آموزش زبان انگلیسی را مطالعه کنید.

قدم اول در آموزش زبان انگلیسی با فیلم

آموزش زبان با فیلم

اولین مرحله در آموزش زبان با فیلم تمرکز بر روی تلفظ عبارات است. برای یادگیری هرچه بهتر تلفظ عبارات چند کا می بایست انجام دهید:

 1. دیدن فیلم با زیرنویس هماهنگ انگلیسی
 2. کاهش سرعت فیلم به ۰.۷ سرعت اصلی آن
 3. توجه به ادغام کلمات و عبارات
 4. توجه به تغییر و حذف بعضی از عبارات
 5. توجه به آهنگ تلفظ عبارات

یکی از مراحل آموزش زبان انگلیسی یادگیری تلفظ صحیح عبارات است. خوبی این که با فیلم تلفظ عبارات را یاد میگیرید بسیار زیاد است. یکی از مهم ترین مزایا آن یادگیری تلفظ زبان انگلیسی توسط افراد بومی انگلیسی زبان است.

آموزش زبان انگلیسی با پادکست

قدم دوم در آموزش زبان انگلیسی با فیلم

آموزش زبان با فیلم

در گام دوم از آموزش زبان با فیلم می بایست فیلم را عبارت به عبارت مشاهده کرده و فیلم را متوقف کنید. با دقت بر روی هر عبارت سعی کنید مفهوم آن را درک کنید. لغاتی را که برای شما جدید است یادداشت کنید. سپس معنی لغات را در دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی بیابید. یکی از بهترین دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی لانگمن است. همواره برای یافتن لغات و عبارات جدید به این دیکشنری رجوع کنید.

در آخر این مرحله بایستی لیستی از لغات فراهم کرده باشید. چند نکته در نوشتن عبارات جدید:

 • لغات را نوشته و معنی آن را نیز یادداشت کنید
 • تلفظ لغات را به همراه معنی آن یادبگیرید
 • افعال دوجمله ای را لغت به لغت معنی نکنید
 • اصطلاحات را لغت به لغت معنی نکنید
 • ضرب المثل ها را حتما در اینترنت جستجو کنید

آموزش زبان انگلیسی با سریال

قدم سوم در آموزش زبان انگلیسی با فیلم

آموزش زبان با فیلم

در گام قبلی از آموزش زبان با فیلم لیستی از لغات جدید فراهم کردید. حال می بایست به این لغات تسلط پیدا کنید. سعی کنید با آرامش معنی آن ها را به انگلیسی در ذهن بسپارید. سپس با مرور چندین باره آن به آن ها تسلط پیدا خواهید کرد. چند نکته مهم در یادگیری لغات:

 1. معنی آن ها را به زبان انگلیسی یاد بگیرید
 2. برای هر لغت زمان مناسب بزارید
 3. تلفظ کلمه را نیز توسط دیکشنری های آنلاین فرابگیرید
 4. مثالی از هر کلمه را حتما مشاهده کنید

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن

قدم چهارم در آموزش زبان انگلیسی با فیلم

آموزش زبان با فیلم

در گام بعدی از آموزش زبان با فیلم می بایست یکبار دیگر فیلم را به همراه زیرنویس مشاهده کنید. توجه داشته باشید که معنی هر لغت را که فراموش کرده بودید در لیست خود دوباره مرور کنید. در این مرحله درک نسبتا خوبی از عبارات خواهید داشت. چند نکته مهم در این مرحله:

 • مشاهده فیلم برای بار دوم با سرعت ۰.۸ سرعت اصلی
 • سعی در درک عبارات با توجه به معنی لغات
 • دقت به ساختار انواع جملات
 • یادگیری اصطلاحات عامیانه زبان
 • فراگیری کاربرد عبارات در شرایط متفاوت

آموزش زبان انگلیسی با سخنرانی

قدم نهایی در آموزش زبان انگلیسی با فیلم

آموزش زبان با فیلم

گام نهایی در آموزش زبان با فیلم مرور نهایی فیلم است. در این مرحله شما فیلم را بدون زیرنویس مشاهده میکنید. اگر مراحل قبلی را به خوبی انجام داده باشید در درک مطالب فیلم نبایستی مشکل داشته باشید. فقط اینکه زیرنویس خاموش است ممکن است بعضی عبارات را نتوانید تشخیص دهید. چند نکته مهم در این مرحله:

 1. مشاهده زیرنویس هر بخشی که تلفظ آن را متجه نشدید
 2. تکرار چند باره قسمت های سخت هر آموزش
 3. سعی در تشخیص صحیح عبارات انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی با مستند

بهترین فیلم آموزش زبان انگلیسی

بهترین فیلم آموزش زبان انگلیسی

بهترین نوع فیلم برای آموزش زبان با فیلم انیمیشن ها هستند. در آموزش زبان انگلیسی با استفاده از انیمیشن شما انگیزه بیشتری برای یادگیری خواهید داشت. در حین آموزش خسته نشده و سرعت یادگیری افزایش می یابد. به چند دلیل انیمیشن ها برای آموزش زبان انگلیسی مناسب هستند.

 • چون برای کودکان ساخته می شوند ساده هستند
 • تصاویر جذاب و حرفه ای ساخته می شوند
 • چون انیمیشن ها اغلب حاوی صحنه نیستند

آموزش زبان انگلیسی با موزیک

بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی

بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی

یکی از بهترین روش های آموزش زبان با فیلم تماشا سریال است. سریال ها چون دارای موضوعی خاص هستند دایره لغات را در آن حوزه بسیار افزایش می دهند. اکثر افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند فرآیند آموزش خود را با یکی از سریال ها گزرانده اند. چندتا از بهترین سریال ها برای آموزش زبان انگلیسی عبارتند از:

 1. Friends
 2. How Met Your Mother
 3. Big Bang Theory

فیلم آموزش زبان انگلیسی با زیرنویس

فیلم آموزش زبان انگلیسی با زیرنویس

 

در روش آموزش زبان با فیلم حتما ویدیو ها را با زیرنویس انگلیسی دانلود کنید. وجود زیرنویس انگلیسی شما را در درک بهتر مطالب کمک خواهد کرد. برای دانلود زیرنویس مناسب به چند نکته توجه داشته باشید:

 • تعداد دانلود آن زیرنویس بالا باشد
 • زیرنویس هماهنگ با کیفیت ویدیو باشد
 • در صورت نیاز زمان زیرنویس را برای هماهنگی با ویدیو تغییر دهید

آموزش زبان با فیلم های کوتاه

آموزش زبان با فیلم های کوتاه

 

یکی دیگر از انتخاب ها در آموزش زبان با فیلم تماشا ویدیوهای کوتاه است. برای مثال شما میتوانید با استفاده از آموزش ها در زمینه های مختلف به انگلیسی زبان خود را ارتقا دهید. چند نکته مهم:

 1. ویدیو ها شامل زیرنویس باشند
 2. لهجه گوینده ها یا بازیگر ها یا آمریکایی یا بریتانیایی باشد
 3. موضوع آموزش ها برای شما جذاب باشد

دانلود فیلم به زبان انگلیسی با زیرنویس انگلیسی

دانلود فیلم به زبان انگلیسی با زیرنویس انگلیسی

همواره سعی کنید در آموزش زبان با فیلم از زیرنویس انگلیسی استفاده نمایید. توجه داشته باشید که با استفاده از زیرنویس می توانید عبارات را بهتر یادبگیرید. زیرا علاوه بر تلفظ آن عبارت نوشتار آن را نیز فراخواهیدگرفت. برای هماهنگی زیرنویس با فیلم گاهی اوقات نیاز است تا زیرنویس را جابجا کنید.

این کار در هر پخش کننده متافوت است که می توانید به سادگی آن را پیدا کنید. دقت کنید یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی استفاده از فیلم ها و سریال هاست. البته بایستی با استفاده از روش ذکر شده و با حوصله و انگیزه انجام شود.

کانال تلگرام آموزش زبان با فیلم

کانال تلگرام آموزش زبان با فیلم

 

بسیاری از افراد به جای روش آموزش زبان با فیلم از کانال های تلگرام استفاده می کنند. در ادامه دلایل استفاده نکردن از این کانال ها را بیان خواهیم کرد:

 • آموزش ناقص زبان
 • بی هدف بودن آموزش ها
 • نحوه آموزش غلط آن ها
 • یادگیری لغات به تنهایی

کانال آموزش زبان با فیلم های کوتاه

کانال آموزش زبان با فیلم های کوتاه

در آموزش زبان با فیلم چندین سرویس ویدیو نیز وجود دارند. این سرویس ها به دلیل نداشتن رویه هدفمند نتیجه مثبتی را به دنبال نخواهند داشت. زیرا علاوه بر پراکنده بودن ویدیو ها از استاندارد مناسبی نیز برخوردار نیستند.

همواره می بایست با انتخای یک سایت مرجع مناسب و طبق یک برنامه ریزی یادگیری زبان انگلیسی را انجام دهید. در صورت استفاده صحیح و مداوم از آموزش های ویدیویی قرارگرفته شده در سایت فراگیری تضمین می شود که زبان انگلیسی را به خوبی فرابگیرید.

چند نکته مهم در انتخاب سایت مرجع مناسب:

 1. محتوا آموزش ها کاملا به زبان انگلیسی باشند
 2. آموزش ها حتما دارای زیرنویس انگلیسی باشند
 3. تمامی زمینه ها را پوشش دهند
 4. آموزش ها به صورت تصویری باشند

آموزش زبان با فیلم های کوتاه ۲

آموزش زبان با فیلم های کوتاه 2

امید است تا با استفاده از روش آموزش زبان با فیلم بتوانید سطح علمی زبان خود را افزایش دهید. در سایت فراگیری تعدادی از بهترین انیمیشن های برتر جهان قرار دارد. این انیمیشن ها برای یادگیری زبان بسیار مفید هستند. ما تضمین میکنیم در صورت استفاده از منابع سایت فراگیری شما تغییر چشم گیری را در سطح زبان خود خواهید یافت.

تمامی آموزش ها از استاندارد مناسبی برخوردارند. انواع آموزش نرم افزارهای کامپیوتری و … در سایت وجود دارند که همگی به زبان انگلیسی هستند. با انتخاب زمینه مورد علاقه خود میتوانید یادگیری زبان انگلیسی با فیلم را شروع کنید. سایت فراگیری بهترین مرجع آموزش به زبان انگلیسی

۴.۲/۵ (۵ Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید