آموزش ساخت فیلم

تعرفه موشن گرافیک می تواند عامل مهمی در انتخاب گروه طراحی که می خواهید به آنها سفارش دهید باشد. اما توجه تنها به این مسئله می تواند علاوه بر صرفه جویی نکردن در هزینه ها، هزینه های بیشتری برای شما در بر داشته باشد. برای نمونه زمانی که طراحی انجام شد، می بایست آن را در رسانه هایی پخش کنیم، فرض کنید قرار است این ویدیو در رسانه ملی یا تلویزیون های شهری یا نمایشگاه پخش شود. همانطور که می دانید مبلغی که برای پخش در این رسانه ها مورد نیاز است مبلغی بیشتر از طراحی است، حال اگر طراحی بی کیفیت و ارزانی را سفارش داده باشید، باید مبلغ معمول برای پخش را بدهید اما نتیجه ای کسب نمی شود.

محتوای طراحی موشن گرافیک :

در آخر این مقاله از فراگیری با مطالب زیر آشنا می شوید :

 1. عوامل مهم در تعیین هزینه های طراحی
 2. تعیین هزینه به نحوی که نه سیخ بسوزه نه کباب
 3. هزینه بیشتر ابتدایی برگشت هزینه با بازگشت آن در آینده

در ادامه میخواهیم به عوامل مهمی در تعیین قیمت انجام طراحی ها پرداخته و تعیین مقدار مشخصی برای هزینه ها به نحوی که نه سیخ بسوزه نه کباب بپردازیم، همچنین اهمیت طراحی های با کیفیت را درک کنیم و به این مسئله که هزینه اولیه می تواند در آینده با تبلیغات خوب جبران شود بپردازیم.

تعرفه طزاحی موشن گرافیک چگونه تعیین می شود

توجه به عوامل مهم در تعیین هزینه های طراحی می تواند شما را در انتخاب بهتر یاری دهد. برای بررسی این موضوع شناخت ابتدایی اجزای سازنده می تواند بهترین کمک را به شما کند. در زیر چند نمونه از این اجزا را بررسی می کنیم:

 • شناخت نسبت به دو بعدی و سه بعدی
 • شناخت نسبت به طراحی فریم به فریم
 • شناخت نسبت به رندرگیری
 • شناخت نسبت به ساخت موزیک
 • شناخت تفاوت انواع تصویر پیکسلی و برداری

شناخت دو بعدی و سه بعدی بودن در تعرفه موشن گرافیک

طراحی موشن گرافیک

 

این مورد از مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت است. درواقع شناخت نسبت به پیچیدگی های طراحی سه بعدی شما را در انتخاب هر چه بهتر یاری میکند. در زیر چند نمونه از ویژگی های سه بعدی که باعث بالا رفتن هزینه ها می شود را بیان کرده ایم:

 1. طراحی آبجکت های سه بعدی
 2. متریال سازی و قرار دادن آن روی اجسام
 3. انتخاب و تعیین نور های محیطی
 4. حرکت های دوربین
 5. استخوان بندی کارکتر ها
 6. رندرگیری آن ها

شناخت طراحی فریم به فریم در تعرفه موشن گرافیک

ساخت موشن گرافیک

 

برای طراحی فریم به فریم می بایست تمامی فریم های یک ویدیو را طراحی کرده به نحوی که ترکیب آن ها یک پیوستگی خاصی را داشته باشند. البته این کار در قدیم استفاده می شد و امروزه با ایجاد فریم های کلیدی یک انیمیشن را تولید می کنند. هر چه تعداد این فریم های کلیدی بیشتر باشد هزینه تولید بیشتر می شود. در زیر چند مورد از عواملی که تولید یک انیمیشن را ملزم به داشتن فریم های کلیدی بیشتر می کن نام می بریم :

 • وجود کارکتر ها
 • حرکت های زیاد ابجکت ها
 • حرکت های غیر یکنواخت
 • تغییر سریع صحنه ها

شناخت به رندرگیری در طراحی موشن گرافیک

تعرفه موشن گرافیک

 

رندرگیری یکی از موارد زمان بر و الیته هزینه بر می باشد. دلیل این امر این است که ویدیوی تولید شده با استفاده از هزاران معدله به صورت دودویی ذخیره می شوندو برای نمایش آن نیاز به داشتن نرم افزار مورد نظر بوده که تنها بخشی از ویژگی ها نمایش داده می شوند. اما برای داشتن یک ویدیو می بایست تمام این ویژگی ها را به فریم هایی که هر کدام از پیکسل هایی تشکیل شده اند تبدیل نمود. این فرآیند، یعنی تهیه خروجی از فایل هایی که با نرم افزار های ویدیویی ساخته شده اند رندرگیری می گویند. در زیر چند مورد از کارهایی که در زمان رندرگیری انجام می شود را نام برده ایم :

 1. ایجاد نور ها به صورتی که بید نمایش داده شوند
 2. ایجاد بازتاب نور ها به مقدار تعیین شده
 3. ساخت متریال ها و تناسب بقیه اجسام
 4. اعمال ویژگی های فیزیک مانند عبور نور از شیشه
 5. ساخت حالت های مختلف مانند باد
 6. اعمال افکت هایی خاص مانند دود
 7. خروجی به صورت یک فایل ویدیویی

شناخت ساخت موزیک در تعرفه موشن گرافیک

طراحی موشن گرافیک

 

یکی از عوامل مهمی که زیاد به آن توجه نمی شود، اما می تواند تاثیر زیادی داشته باشد، افزودن موسیقی هماهنگ به ویدیو است. این مورد که متاسفانه به صورت اصولی انجام نمی شود از کیفیت بسیاری از کار های تولید کاسته و می توان گفت هر چقدر یک ویدیو با دقت ساخته شده باشد بدون داشتن موسیقی و صداهای محیطی درست و هماهنگ ارزش خاص ندارد. برای درک این موضوع به فیلم های سینمایی بدون صدا گوش دهید، آنگاه متوجه ارزش صدا، موسیقی می شوید. در زیر چند نمونه از صوت های مهم در یک ویدیو را نام برده ایم:

 • صدا های محیطی
 • صدا هایی برای نمایش حرکت ها
 • صدا هایی برای گوینده
 • موزیک شت زمینه
 • افکت های خاص صوتی

تفاوت انواع تصویر در طراحی موشن گرافیک

ساخت موشن گرافیک

 

تصاویر را می توان به دو نوع پیکسلی و برداری تقسیم نمود. تفاوت این دو نوع در هنگامی مشخص می شود که بخواهیم اندازه ی آن ها را تغییر دهیم. آن زمان است که متوجه مزیت استفاده از تصویر های برداری می شویم. برای ویدیو ها کمی متفاوت است. اما میتوان آن ها را از همین منظر نگاه کرد، به این معنی که گاهی ویدیویی داریم که می توان آن را در هر اندازه ای تولید کرد و گاهی با تغییر اندازه افت کیفیت داریم. درواقع در حالتی که با تغییر اندازه افت کیفیت نداریم، تمام مواردی که استفاده کرده ایم از نوع تصاویر برداری می باشند. در زیر چند نمونه از ویژگی های ویدیوی ساخته شده با استفاده از تصاویر برداری را نام می بریم :

 1. تغییر اندازه بدون افت کیفیت
 2. اعمال افکت ها بدون افت کیفیت
 3. گرفتن خروجی برای هر دستگاهی
 4. تغییر نسبت اندازه ها بدون خراب شدن حالت تصویر

 

نه سیخ بسوزه نه کباب در تعرفه موشن گرافیک

ساخت موشن گرافیک

توجه به هزینه تمام شده اهمیت زیادی برای افراد دارد. به این صورت که اگر هزینه ی خیلی زیادی صرف شود باید این مقدار و بیشتر ان بازگردد. اما اگر هزینه زیادی خرج شود و بازدهی خوبی را نداشت این کار زمان و سرمایه شما را هدر داده و بهتر بود که اصلا انجام نم شد از طرفی انجام طراحی های بی کیفیت و البته ارزان در ابتدا هوشمندانه به نظر می رسد. اما زمانی که می خواهید ویدیو را در معرض دید قرار دهید متوجه هزینه هایی که باید پرداخت شوند می شوید، و اینجاست که می گویید نیاز به یک طراحی با کیفیت داشتم چون باید هزینه زیادی برای پخش آن بدهم. در واقع انتخاب ویدیویی با کیفیت و البته هزینه مناسب بهترین گزینه می باشد. در زیر چند مورد از مواردی که به شما کمک می کند تا انتخاب بهتری در مورد سطح کیفیت تولید داشته باشید را بیان کرده ایم :

 • به انواع کیفیت هایی که برای انجام ویدیو وجود دارد نگاهی کنید
 • آن ها را در لیستی یادداشت کنید
 • انتظارات خود را نوشته
 • این انتظارات را تخمین هزینه کنید
 • با توجه به بودجه پلنی که مناسب شما است را سفارش دهید

هزینه ابتدایی بیشتر در طراحی موشن گرافیک

طراحی موشن گرافیک

 

اگر شما هم از آن دسته کسانی هستید که یک بار یک کار را انجام می دهید اما با کیفیت عالی، باید بگوییم این انتخاب هوشمندانه ترین انتخاب می باشد. درواقع این که تمام هزینه هایی که قرار است الان بدهیم و در آینده را بدهیم در ابتدا برای یک سفارش خوب بدیم عاقلانه به نظر می رسد. برای نمونه خرید یک ماشین استاندارد شاید هزینه ابتدایی زیادی داشته باشد. اما خرید یک نمونه بی کیفیت می تواند هزینه های بیشتری برای تعمیرات و حتی جبران خسارت های جانی نیاز داشته باشد. یا انتخاب یک سیستم کامپیوتری هوشمند مانند Imac های شرکت اپل. در زیر جند مورد از مزایای انتخاب پلن هایی با کیفیت عالی را بیان کرده ایم :

 1. طراحی یک بار برای همیشه
 2. خروجی مطابق انتظار
 3. استفاده از بهترین فرصت یعنی اولین فرصت
 4. با کیفیت نشان دادن خدمات یا محصولات خود

هزینه یا کیفیت در تعرفه موشن گرافیک

 

طراحی موشن گرافیک

باید بگوییم که توجه به یک پارامتر در انتخاب ها می تواند گران تمام شود. در واقع بهترین گزینه گزینه ای است که هر پارامتر را به اندازه ای گه مورد نیاز است داشته باشد. بر همین اساس موشن گرافیکی با بالاترین کیفیت یا با پایین ترین هزینه انتخاب های هوشمندانه نبوده و می بایست با توجه به بودجه و حوزه ی فعالیت خود تعادلی بین این دو رعایت کنید. در زیر چند مورد از ویژگی هایی که برای راهنمایی در هزینه یا کیفیت بوده است را بیان کرده ایم :

 1. شناخت هدف انجام طراحی
 2. تخمین هزینه برای انتظارات
 3. برآورد سود بازگشتی پس از پخس
 4. توجه به بودجه ی خود

طراحی موشن گرافیک سایت بیکران

طراحی موشن گرافیک

بیکران طراحی موشن گرافیک را به صورتی هوشمندانه که هم کیفیت انجام کار در بالاترین حد ممکن باشد و هم هزینه نهایی مناسب باشد مشخص می کند. در این راستا با حذف هزینه های اظافی و جانبی تمام هزینه های پرداختی شما برای طراحی داستان نویسی و تلید خروجی با کیفیت صرف شده و از موارد هزینه بر صرف نظر کرده ایم. در زیر چند نمونه از ویژگی هایی که برای کاهش هزینه ها بدون کاهش کیفیت در نظر گرفته ایم بیان شده است :

 • مشخص نمودن چند پلن برای انتخابی راحت تر
 • کاهش هزینه های جانبی افراد
 • انجام کار ها به صورت دورکار
 • استفاده از سامانه امور مشتریان
 • بهره گیری از تماس های ویدیویی رایگان
 • حداقل رساندن جابه جایی ها برای مشورت در مورد پروژه