آموزش تلفظ زبان انگلیسی

آموزش تلفظ زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی و بریتیش به وسیله بهترین روش 2019 را با هم بررسی میکنیم. اولین گام برای شروع آموزش زبان انگلیسی تسلط به لهجه آمریکایی است. اگر هدف شما فهمیدن فیلم ها و یا موزیک است نیاز دارید تا آموزش تلفظ زبان انگلیسی را به صورت کامل فرا بگیرید. بعد از آموزش تلفظ زبان انگلیسی در این 5 مرحله شما قادر خواهید بود تا ساختار گفتار تمامی فیلم ها و موزیک ها را به صورت 100 درصد متوجه شده و آن ها را به کار ببرید . قبل از شروع پشنهاد میکنیم حتما مقاله آموزش زبان انگلیسی را مطالعه کنید. در ادامه 5 راز داشتن لهجه 100% آمریکایی را با هم بررسی میکنیم.

آموزش IPA در تلفظ زبان انگلیسی

درحال بارگذاری...

اولین قدم در آموزش تلفظ زبان انگلیسی ، یادگیری IPA است. IPA یا همان International Phonetic Alphabet تمامی صداهای زبان انگلیسی را شامل می شود. با یادگیری IPA شما قادر خواهید بود تا تمامی کلمات را با استفاده از دیکشنری به درستی بیان کنید. بیان هر کلمه ای، ترکیبی از صداها به همراه استرس های آن کلمه می باشد. در صورتی که شما صداهای هر کلمه را به همراه استرس موجود در آن بدانید می توانید آن کلمه را به درستی تلفظ کنید.

شروع آموزش با یادگیری IPA آغاز می شود. تمامی آموزش های موجود در سایت فراگیری نیز بر همین اساس انتخاب و ساخته شده اند. IPA ترکیبی از Consonant – Vowel – Diphthong است که با یادگیری آن ها به علاوه Word Stress شما قادر خواهید بود هر کلمه ای را در زبان انگلیسی به درستی بیان کنید.

آموزش تلفظ حروف و صداها

آموزش Linking در تلفظ زبان انگلیسی

درحال بارگذاری...

گام دوم در آموزش تلفظ زبان انگلیسی فراگیری اتصال کلمات به یکدیگر است. اگر به فیلم های سینمایی که به زبان انگلیسی ساخته می شوند دقت کنید متوجه می شوید که اکثر کلمات و جملات را در هم ادغام می کنند و در واقع یک حالت لینک بین آن ها وجود دارد. برای مثال برای تلفظ عبارت – an apple – حرف n را به کلمه بعد از آن یعنی apple میچسبانند. در صورتی که قواعد مربوط به لینک بین کلمات را فرا بگیرید توانایی شما در درک مطالب انگلیسی و قدرت شنیداری افزایش میابد.

حالت اول Vowel + Vowel است که دو حرف صدادار با هم ترکیب شوند. حالت دوم Vowel + Consonant است که حرف صامت درکنار رف صدادار قرار گیرد. حالت سوم Consonant + Diphthong که حرف صامت در کنار مصوت مرکب قرارگیرد. حالت چهارم  Vowel + Diphthong که حرف صدادار در کنار مصوت مرکب قرارگیرد.

با یادگیری تمام حالت های بالا قادر خواهید بود تا جملات را به درستی تلفظ کرده و مشابه یک فرد بومی صحبت کنید. اگر در فیلم ها و موسیقی ها دقت کنید متوجه این ارتباط حروف خواهید شد. با رعایت این ها شما قادرید تا بهتر متوجه شده و بهتر صحبت کنید.

آموزش اتصال حروف در تلفظ زبان انگلیسی

آموزش Contraction در تلفظ زبان انگلیسی

درحال بارگذاری...

قدم بعدی در آموزش تلفظ زبان انگلیسی فراگیری ادغام یک، دو یا چند کلمه به یکدیگر است. درواقع با ترکیب یک عبارت به یک کلمه آن را کوتاه تر میکنیم. بسیاری از کلمات و عبارات در زبان انگلیسی کوچکتر می شوند. این کار سبب می شود تا سرعت ارتباط افزایش یافته و انتقال مطلب سریع تر انجام شود. بسیاری از کانترکشن های معروف مانند Gonna که محفف عبارت Going to می باشد بسیار در مکالمه ها استفاده می شود. با استفاده از این عبارات لهجه خود را به افراد بومی بسیار نزدیک تر میکنید.

همچنین بسیاری از ضمایر و کلمات دیگر نیز ادغام می شوند که با یادگیری آن ها سرعت صحبت کردن شما افزایش می یابد. برای فهم بیشتر فیلم ها و موسیقی ها نیاز است تا این عبارات ادغام شده را تشخیص داده و معادل آن ها را بیابید.

آموزش کاهش حروف در تلفظ زبان انگلیسی

آموزش Reduction در تلفظ زبان انگلیسی

درحال بارگذاری...

گام چهارم در آموزش تلفظ زبان انگلیسی کاهش اصوات کلمات است. درهنگام مکالمات بسیاری از کلمات به صورت کامل بیان نمی شوند. به این کار در زبان انگلیسی ریداکشن یا همان حذف و یا تبدیل آواها می گویند. در صورتی که شما با این تغییرات آشنایی نداشته باشید نمی توانید بسیاری از عبارات را متوجه شوید. شناخت و به کاربردن ریداکشن ها قدم بسیار مهمی می باشد.

برای مثال در کلمه For حرف O به صورت کامل تلفظ نمی شود و به Schwa  تبدیل می شود. برای یادگیری کامل این موارد نیاز است تا این Reduction ها را تشخیص داده و به کار ببرید. بعد از فراگیری این مرحله تقریبا شما قادر خواهید بود تا یک عبارت را به درستی بیان کنید.

آموزش کاهش حروف در تلفظ زبان انگلیسی

آموزش Intonation در تلفظ زبان انگلیسی

درحال بارگذاری...

گام نهایی در آموزش تلفظ زبان انگلیسی آهنگ و ریتم بیان عبارات است. همانند کلمات که بعضی بخش ها دارای تاکید بیشتری هستند، در جملات نیز بعضی کلمات از اهمیت بیشتری برخوردارند. اگر تمام کلمات را به یک صورت بیان کنید صحبت های شما همانند یک ربات به نظر می رسد. برای پیداکردن لهجه مناسب و شبیه به افراد بومی انگلیسی زبان رعایت اینتونیشن بسیار مهم است.

سطح مقدماتی آموزش

  • یادگیری IPA : آشنایی با انواع صداهای و آواهای زبان انگلیسی
  • فراگیری استرس در کلمات : شناخت تکیه کلمات و بلند و کوتاه بودن آواها

سطح متوسط آموزش

  • یادگیری لینک بین کلمات : توانایی وصل کردن آواها
  • فراگیری طرز اتصال انواع کلمات به یکدیگر : یادگیری آهنگ جملات

سطح پیشرفته

  • یادگیری کانترکشن : آشنایی با کاهش آواها
  • فراگیری مخفف کردن و ادغام کلمات : یادگیری مکالمه سریع

سطح فوق پیشرفته

  • قواعد تغییر بعضی آواها : نحوه تغییر آواها
  • یادگیری قواعد حذف بعضی از آواها : کاهش آواها

سطح کسب وکار

  • فراگیری تلفظ کامل جملات : فراگیری طرز تلفظ عبارات
  • یادگیری اینتونیشن در جملات : لهجه 100% آمریکایی

برای مثال Noun و Verb ها با تاکید بیشتر نسبت به کلمات دیگر تلفظ می شوند. با یادگیری این موارد هم فهم مطالب آسان تر می شود و همچنین مکالمه شما بهبود می یابد. بعد از یادگیری این مرحله از آموزش تلفظ زبان انگلیسی شما قادرید تا به صورت کامل و صحیح عبارات را بیان کرده و مکالمه کنید.

4000 Essential English Words

4.5/5 (19 Reviews)